EGE ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ

                                        ARALIK’2009 ETKİNLİK PROGRAMI

 

 

1-17-22-29 ARALIK 2009NETWORK TWENTY ONE 

                                      “Haftalık Toplantı”

                                      YER / SAAT        : Tiyatro Salonu / 20.00

 

4 – 5 ARALIK 2009     TİYATRO DİYALOG & CAN GÜRZAP

                                      “Evliliğe Gelince” adlı oyun

                                      YER / SAAT        : Yunus Emre  Salonu / Cuma-Cmt 20.30  

 

5 – 6 ARALIK 2009     TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ MERKEZ KONSEYİ

                                      “XV. Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurultayı”

                                      YER / SAAT        : Tiyatro Salonu / Cmt. 08.00 – 18.00 arası

                                                                                             Pazar 09.00 – 17.15 arası

 

5 ARALIK 2009           EÜ KADIN SORUNLARI ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ

                                      & İZMİR KADIN KURULUŞLARI BİRLİĞİ (İKKB) İŞBİRLİĞİ İLE

                                      “Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı Verilişinin

75. Yıl Dönümü Kutlamaları”

YER / SAAT        : A.Adnan Saygun Salonu / 13.00

 

5-19-26 ARALIK 2009 MAVİ YASEMEN ORGANİZASYON

“Yaratıcı Drama (11-13 yaş grubu)                   11.30 – 12.30 arası

 Oyunculuk                                                        16.30 – 18.00 arası

         ”                                                      18.00 – 19.30 arası

 Dramatik Yazarlık                                   14.30 – 16.00 arası

 Resim (Desen, imgelem, pastel, yağlıboya) 09.30 – 12.30 arası

 Sinema                                                      16.00 – 18.00 arası

(Ses, ışık, kamera, senaryo yazım,              

kurgu montaj)                                         

Bale (Çocuk grubu)                                  14.00 – 15.00 arası

                                      Kursları

                                      YER                     : Seminer C ve D Salonları

 

 

 

 

11 – 15 ARALIK 2009 EGE ÜNİVERSİTESİ

                                         3.EgeArt SANAT GÜNLERİ

 

Onur Ödülü Alanlar :

Adnan VARINCA

Prof. Dr. Gönül ÖNEY

İKSEV İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı

 

Usta Sanatçılar :

Ara GÜLER                  Hamiye ÇOLAKOĞLU

Mustafa ASLIER           Neşe ERDOK

 

Davetli Sanatçılar :                                                                                 

Resim        

A. Onay AKBAŞ            Ahmet GÜNEŞTEKİN            Ali ATMACA

Ali Raşit KARAKILIÇ    Alp Tamer ULUKILIÇ            Devabil KARA

Emin KOÇ                    Fevzi KARAKOÇ                    Mehmet GÜLER

Mustafa ATA                 M. Zahit BÜYÜKİŞLEYEN     Nazan SÖNMEZ

Oktay ANILANMERT    Orhan TAYLAN                     Ömer KALEŞİ

Tomur ATAGÖK

 

Baskıresim

Arif Ziya TUNÇ            Berna TÜREMEN                            Devrim ERBİL

Hasan KIRAN               Hayati MİSMAN                     H. Müjde AYAN

     Nükhet ATAR                Sema Ilgaz TEMEL                Yusuf Ziya AYGEN

 

Seramik

Ferhan ERDER             Güngör GÜNER                    Hasan ŞAHBAZ

     Kaan CANDURAN       Mehmet KUTLU                     Mustafa TUNÇALP

Mutlu BAŞKAYA           Reyhan GÜRSES                    Sevim ÇİZER

S. Sibel SEVİM              Tuğrul Emre FEYZOĞLU      Zehra ÇOBANLI

Zerrin Ersoy BİLİR

 

 

VideoArt

Şükran MORAL  “ACI”

 

 

 

 

 

 

Seramik - Cam Sanatçıları :

Asanni                           Ebru SUSAMCIOĞLU           Ekrem KULA

Esin KÜÇÜKBİÇMEN  Felekşan Emel ONAR             Gamze ARAZ ESKİNAZİ

Heyecan URAL              Mehmet Altan SUNGAR                  Meral DEĞER

Mehmet AYDIN             Mustafa AĞATEKİN              Oya AKMAN

Serdar GÜRSES            Sertaç ALPASLAN                           Tülin AKGÜL

Vladimir KLEIN            Yasemin ASLAN BAKİRİ                 Yasemin SAYINSOY

 

Uluslararası  Sanatçılar :

Arina AILINCAI                               Romanya

Elisabeth Le RETİF                         Fransa

Fumio SHIMADA                                      Japonya

Gareth MASON                               İngiltere

Hwan-Cheon YONG                        Kore

Janos PROBSTNER                         Macaristan

Jean Claude LEGRAND                           Belçika       

Yulian Dimitrov YORDANOV          Bulgaristan

Jona GUDVARDARDOTTIR           Macaristan

Magdalene ODUNDO                     İngiltere

Michael KLOTH                              Almanya

Rina KIMCHE                                 İsrail

 

 

Konuk Sanatçı :

Alev EBÜZZİYA SIESBYE               Fransa

 

Konsolosluklar :

Endonezya Fahri Konsolosluğu

Goethe Instıtut

Hırvatistan Fahri Konsolosluğu

Japonya Başkonsolosluğu                İstanbul

 

 

Galeriler :

·        Bahariye Sanat Galerisi

(Emine YEDİKUVVET, Jale SARAÇOĞLU, Nilgün AKBAŞ, Nurcan KOÇAK,

  Rezan ÖZGER

·        Tem Sanat Galerisi

  (Hüseyin ERTUNÇ, Abdülkadir ÖZTÜRK, Gülben ARTUN, Nur ÖZALP,

  Özlem ÖZKAN, Talat ENLİL

 

Üniversite Tanıtım Stantları :

 

Adnan Menderes Üniversitesi Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi      

 

3. EgeArt Sanat Günleri Katılımcıları :

 

·        Atölye 12

(Tülin AKARCA, Emel ÖZTÜRK, Kevser GÜLŞEN)      

·        Ayla SEYMAN

·        Aysın  AKAY

·        Bülent TURAN

·        Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

            (Adem DÖNMEZ, Elif ÖZDOĞLAR, Ezgi GÖKÇE, Filiz ÇİMEN, Gülsevim CAN,

 Lale ALTINKURT, Levent MERCİN, Mahmut AYHAN, Mine KÜÇÜK,  Nazik ÇİĞDEM,

Özkan BAYSAL, Selma ŞAHİN, Selda MANT, Ünsal KINIKLI,  Yasemin ÖZPINAR)

·        Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

      (Emine DEMİREL, Hakan FARSAK, Hülya ALTAŞ, Nizam Orçun ÖNAL,  Meliha YÜCEL,

      Pınar BAKLAN ÖNAL,  Yağmur İFAN)   

·        Emel ADALET   

·        Emine ERMİŞ 

·        Erhan OGAN

·        Erol KILIÇ

·        Filiz TILHASLI

·        Galeri A  

      (Cavit ATMACA,  Cuma OCAKLI, Fahri SÜMER, Ferruh BAŞAĞA, Hanefi YETER, 

       Mustafa AYAZ)

·        Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalı   

            (Attila DÖL, Dilek OĞUZOĞLU, Mehtap PAZARLIOĞLU BİNGÖL, Meliha YILMAZ,

             Meltem KATIRANCI, Muna SİLAV UTKAN, Osman ALTINTAŞ, Sevgi NARMAN ÇAL )

·        Gülümser AYDEMİR

·        Günay KAZÇIN                  

·        Hatice AYKANAT

·        Işılay Saygın Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi

      (Dizar ERCİVAN ZENCİRCİ, Nehir ÖVEN KARABÖCEK, Nilgün HAZER, Nurullah AYDIN,

       Sema GÜMÜŞ, Ümmü Gülsüm TUNCEL YETİK)         

·        Lale TEMELKURAN

·        Mine AYDOĞAN               

·        Nehir ÖVEN KARABÖCEK

·        Nu Seramik Atölyesi

            (Asuman AYDOĞAN, Bingül OYMAN, Meltem ASAL, Nilüfer ÜNLÜTÜRK, Nurdan BOZKURT,

            Nurgül BİLEN, Oya YAKAR, Pakize SARIKAYA, Serap ÜNVEREN,  Sibel HEPSAYAR,

            Şenay KAYA, Şener KURTYENER, Yasemin ÖZKAN, Yasemin GÜMÜŞKESEN,)

·        Oğuz DEMİR

·        Ömür TOKGÖZ

·        Ragıp KAYAR

·        S GRUBU

            (Burak TATAR, İsmet YÜKSEL, Leman KALAY, Müge TATAR, Oya AŞAN,  Ödül ATA)

·        Sanat  Dünyası Sanat Ürünleri Paz. Ltd. Şti.

·        Sevdiye KADIOĞLU

·        Sevinç BAYRAKTAR

·        Soyer Kültür Ltd. Şti.

·        Turhan KA

 

 

 

 

 

 

3. EgeArt Sanat Günleri

EÜ Atatürk Kültür Merkezi Programı :

 

11 ARALIK 2009 / CUMA

 

   *      AÇILIŞ TÖRENİ                                                                                11.00

 

   *     FİLM GÖSTERİMİ                       Tiyatro Salonu                                 14.00 – 16.00

 

   *     Onur Ödülü Töreni                        Yunus Emre Salonu                         20.00

          Muhittin YILDIZ & Sunshine Band Orkestrası Konseri

         “50 lerden Günümüze” Caz & Latin & Pop & Oldies

 

 

12 ARALIK 2009 / CUMARTESİ

 

   *    Plaket Töreni                                   Tiyatro Salonu                                 11.00 – 12.00

         Sanat Danışma Kurulu ve Seçici Kurul Üyelerine

 

   *    Tanıtım Sunumları                          Tiyatro Salonu                                 12.00 - 12.45

Adnan VARINCA                 

Prof. Dr. Gönül ÖNEY

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV)

 

*     Usta Sanatçıların Tanıtım Sunumları Tiyatro Salonu                             13.30 – 16.30

         Sanatçılar : Ara GÜLER                

Hamiye ÇOLAKOĞLU

Mustafa ASLIER 

Neşe ERDOK

 

   *    FİLM GÖSTERİMİ                        Yunus Emre Salonu                         14.00 – 16.00

 

   *    İzmir Devlet Senfoni Orkestrası konseri

         Şef              : İbrahim YAZICI                    EÜ AKM A. Adnan Saygun Salonu  20.00

 

 

 

13 ARALIK 2009 / PAZAR

 

   *     “Güncel Sanat - Sınırları” konulu panel

Tiyatro Salonu                                 13.30 – 15.30

         Panelistler  : Prof. Kaya ÖZSEZGİN                    / Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi        

                             Mehmet AKSOY                        / Heykel Sanatçısı

                            Prof. Dr. Zeynep MERCANGÖZ / EÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi

 

   *    FİLM GÖSTERİMİ                        EÜ AKM A.Adnan Saygun Salonu   14.00 – 16.00

                  

   *    “Fourtissimo ve  Sihirli Flutler” Konseri 

 İzmir Devlet Opera ve Balesi & DEÜ Devlet Konservatuvarı İşbirliği ile…

                                                                  Yunus Emre Salonu                         20.00

         Soprano              : Özle ŞENÖZFESÇİ

         Mezzosoprano     : Evrim KESKİN

         Bariton                : Gökhan KOÇ

         Flüt                     : Hürkan AYVAZOĞLU

         Piyano                 : Aleksander MAKAEV

 

 

 

 

14 ARALIK 2009 / PAZARTESİ

 

   *    Uluslar arası Seramik ve Resim Sanatçıları Sunumları

                                                                  Tiyatro Salonu                                 11.00 - 13.30

 

   *     “Sanatta Sahtecilik” konulu panel Tiyatro Salonu                                 14.00 – 16.00

Moderatör   : Prof. Kaya ÖZSEZGİN                 / Yeditepe Üniversitesi

           Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi

     Panelistler  : Prof. Dr. Kıymet GİRAY       / Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi

 Moiz ZİLBERMAN                / Casa Dell’Arte Sanat Galerisi

Şefik KAHRAMANKAPTAN     / Çağsav – Ankart Yönetim Kurulu Başkanı

 

   *    FİLM GÖSTERİMİ                        EÜ AKM A.Adnan Saygun Salonu   14.00 – 16.00

 

   *    “ Özgen AKÇAGÜL ve Blue Note Orkestrası”  

         “Müzik’te Dünya Turu”                  Yunus Emre Salonu                         20.00

 

 

 

15 ARALIK 2009 / SALI

 

   *    Alev EBÜZZİYA SİESBYE Sunumu

                                                                  Tiyatro Salonu                                 12.00 – 12.45 

 

   *     “Sanat ve Piyasa” konulu panel     Tiyatro Salonu                                 13.30 – 15.00

Moderatör   : Haldun DOSTOĞLU                             / Galeri Nev

     Panelistler  : Prof.Dr. Bedri KARAYAĞMURLAR / DEÜ Öğretim Üyesi

 Prof. Dr. İnci KUYULU ERSOY     / EÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi

 Prof. Dr. Kıymet GİRAY                           / Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi

 Moiz ZİLBERMAN                          / Casa Dell’Arte Sanat Galerisi

 

   *    FİLM GÖSTERİMİ                       EÜ AKM A.Adnan Saygun Salonu   14.00 – 16.00

 

   *    Sponsorlara Plaket Töreni              Tiyatro Salonu                                 19.00

 

   *    Ali POYRAZOĞLU Tiyatrosu                 Yunus Emre Salonu                         20.30

         “İçimdeki Timsah” adlı oyun         

 

               

ZİYARET SAATLERİ  : 10.00 - 19.00

 

KONSER VE TİYATRO İÇİN GIRIŞ DAVETIYELIDIR. DAVETIYELERI

EÜ AKM'DEN TEMIN EDEBILIRSINIZ.

TEL : 0232 489 04 59 - 0232 483 85 20

 

 

EGE ÜNİVERSİTESİ

3. EgeArt SANAT GÜNLERİ

11 – 25 ARALIK 2009

 

PARALEL SERGİ ALANLARI

PROGRAMLARI

 

 

 

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

İZMİR DEVLET RESİM VE HEYKEL MÜZESİ

 

                   AÇILIŞ     11 ARALIK 2009  / 13.00

“Ege’de Sanat Yaşamı”

Sanatçılar :

Ahmet Feyzi KORUR         Alahattin KANLIOĞLU

Ali Temel KÖSELER         Ali AÇIKALIN                    Arzu ÇAKIR ATIL        

Atilla Cengiz KILIÇ           Aynur ONAY          A.Beyhan ÖZDEMİR

Candan GÜNGÖR            Cavit ATMACA         Ceren BULUT YUMRUKAYA                      

Cuma OCAKLI                 Ekin BOZTAŞ                     Engin DOĞAN

Erol ÖZDAYI                    Faden Suzan KUDSİOĞLU

Fahri SÜMER                   Füsun ÇÖVENOĞLU        F.Öder ÜNSAL

Gültekin YILDIZ                Güven ZEYREK        Gökhan BİNİCİ   

Görsev BİLKAY                 Gökçen ERGÜR        Gören BULUT

Hamdi GÖKOVA              Hasan RASTGELDİ  H. Yakup ÖZTUNA      

Kadir ATA                         Kemal TİZGÖL                  Mahmut DURMUŞ       

Mehlika KOROL               Mehmet ÇELİK                  Mehmet ASLAN  

Mehmet BOZTAŞ              Nuray ERDEN          Nurdan BOZKURT SÖZEN

Oktay ŞAHİNLER              Ömür TOKGÖZ        Reyhan ABACIOĞLU  

Sevgi AVCI                        Şelale GÜDER BÜKE       

Tuna DOĞAN                   Umur TÜRKER        Ülkü ÜNAL         

Vedat KAÇAR                   Yalçın ÇIDAMLI       Yasemin VAROL

Yıldız ŞİMA                       Yunus KOÇ               Yusuf TOPRAK   

Yusuf TUVİ                       Yüksel USLAY           Zeki SERBEST                       

                                         

 Yaşar Cengiz ÇINAR

 “Keçe – Sanat” Sergisi ve Workshop Sunumu

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı

İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi Koleksiyonu

 

 

ZİYARET SAATLERİ  : 10.00 - 18.00

 

 

İZMİR KÜLTÜR SANAT VE EĞİTİM VAKFI   (İKSEV)

(11 – 15 ARALIK 2009)

 

                   ENDONEZYA İZMİR FAHRİ KONSOLOSLUĞU İşbirliği İle

                   “Kalebendu Kukla Gösterileri”

                   Tarih / Saat     : 

                   AÇILIŞ     11 ARALIK 2009  / 14.00

                                      12 Aralık 2009  / 11.00 – 13.00   VE   15.00 – 17.00

                                      13 Aralık 2009  / 11.00 – 13.00   VE  14.00 – 16.00

                                      14 Aralık 2009  / 14.00 – 16.00

                                      15 Aralık 2009  / 14.00 – 16.00

 

ZİYARET SAATLERİ  : 10.00 - 18.00

 

 

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

TARİHİ HAVAGAZI FABRİKASI

 

                   AÇILIŞ      11 ARALIK 2009  / 18.00

Vitra Seramik Sanat Atölyesi

                   “Kişisel İzler Seramik Sergisi

                   Sanatçılar :        

Ali KONBAL                    Asuman İNAN           Ayfer KALSIN     

Aylin BİLGİÇ                     Beril ANILANMERT           Mehmet KUTLU 

Mustafa Caner KURT       Nurtaç ÇAKAR                   Reyhan GÜRSES

Ri-Jeanne CUPPENS        Sara AJİ                    Serdar GÜRSES

Süleyman Saim TEKCAN        Şehnaz OKTAY             Şeyma BOBAROĞLU   

Ümit TUNCER                  Yasemin TANRIVERDİ

 

 

İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi “İMOGA” Koleksiyonundan Seçmeler”

                   Sanatçılar :        

Adnan ÇOKER                 Adnan TURANİ                 Ali Teoman GERMANER

 Avni ARBAŞ                    Burhan DOĞANÇAY Burhan UYGUR

Cihat BURAK                   Eda TEKCAN           Elif NACİ

Elvan TEKCAN                Ergin İNAN               Erol DENEÇ

Ferruh BAŞAĞA               Filiz BAŞARAN                   Gül DERMAN              

Gülsün KARAMUSTAFA Gündüz GÖLÜNÜ     Maria SEZER               

Mehmet KOYUNOĞLU    Mehmet PESEN                  Nermin BEZMEN

Nurullah BERK                Olca UZUNOKUR     Semih BALCIOĞLU     

Sırma Olcay KEFELİ       Süleyman Saim TEKCAN   

Şenol YOROZLU              Turhan SELCUK       Yusuf Ziya AYGEN       

 

ZİYARET SAATLERİ  : 10.00 - 18.00

 

 

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

AHMED ADNAN SAYGUN SANAT MERKEZİ

SANAT GALERİSİ

 

                   AÇILIŞ     11 ARALIK 2009  / 14.00

 “Murat Ali ÇELİK Anısına”

 Heykel Sergisi

 

Gülsün ERBİL

“Sufi’nin Yaşamı” Sergisi

 

ZİYARET SAATLERİ  : 10.00 - 18.00

 

 

 

 

 

 

KONAK BELEDİYESİ

GÜZELYALI KÜLTÜR MERKEZİ

SANAT GALERİSİ

 

                   AÇILIŞ     11 ARALIK 2009  / 15.00

 “Genç Sanatçılar Arası Resim Yarışması” Sergisi

Sanatçılar :

A.Kürşad ALBAYRAK      Armağan EKİCİ       Arzu AKGÜN

Aslı IŞIKSAL                    Ayhan ÇETİN            Ayşegül ERDEM

Ayşe Nur İPEK                 Barış YILMAZ           Berivan ADEM

Burak ERİM                     Bülent Yavuz YILMAZ         Cevahir ÖZDOĞAN

Dilşad GEVREK               Duygu SABANCILAR         Düriye KOZLU

Eşref YILDIRIM                Faruk YİGEN            Ferda DEMİREL

Feyza İLKYAZ                  Fırat ÇALKUŞ           Güler AŞIK

Gülcan PEKMEZCİ         Kübra ERGİN HALHALLI

 Mehmet ÖRS                   Minel ÖZBAYLANLI  N. Müge SELÇUK

Olcay KUŞ                       Özden ÖZ                  Özgür BORAN

Ruken ASLAN                   Saadet Şebnem NALBANTOĞLU

Serdal ARSLAN                Serdar YILMAZ                  Serkan ÇALIŞKAN

Sevgi Narman ÇAL           Suzan Duygu ERİŞTİ          Tayfun GÜLNAR

Tehmine ÖZER                 Yavuz BALKAN                   Zekine KUNDUKAN

              Zeynep GÜRLER

 

ZİYARET SAATLERİ  : 10.00 - 18.00

TCDD ALSANCAK GARI

SANAT GALERİSİ

                  

                   AÇILIŞ     11 ARALIK 2009  / 17.00

Devran MURSALOĞLU

“Şuursuz Dönüş” Kağıt Sanatı

 

ZİYARET SAATLERİ  : 10.00 - 18.00

 

TÜRKİYE İŞ BANKASI

İZMİR SANAT GALERİSİ

                  

                   AÇILIŞ     11 ARALIK 2009  / 18.00

“Lif Sanatı”

Sanatçılar :

Ali YALDIR                      Canan ERDÖNMEZ           Cemal MEYDAN

Gülcan BATUR                Fırat NEZİROĞLU             Füsun ÖZPULAT

Leyla YILDIRIM               Meltem OK                          Mustafa KULA

Neslihan YAŞAR               Nesrin ÖNLÜ                      Neşem ERTAN

Nurcan KUTLU                Öznur ENES                       Pelin DEMİRTAŞ DİKMEN Sedef ACAR                      Selda KOZBEKÇİ               Sevda DEMİR PARLAK

Suhandan ÖZAY DEMİRKAN

 

                   ZİYARET SAATLERİ  : 10.00 - 18.00

 

EGE ÜNİVERSİTESİ 

PROF. DR. YUSUF VARDAR  MÖTBE KÜLTÜR MERKEZİ

                  

                   AÇILIŞ     11 ARALIK 2009  / 18.00

“Doğada Ritim, Sanatta Ritim”

1.    Ödülllü  Heykel Çalıştayı Sergisi

Ödül Alan Sanatçılar :

Ali DİRİER

Malik BULUT

Özgür TURHAN & Yıldız GÜNER TURHAN

    

 

“Doğada Ritim, Sanatta Ritim”

1.     Ödülllü  Heykel Çalıştayı Sergisi

Eseri ve Maketi Sergilenen Sanatçılar :

   

Evren ERGİN                   Güven AYTEMUR     Hasan Taylan TANRIKULU  

Hülya BOZBIYIK             Maksut KESİCİ                  Özgür GENÇ      

Şahin PARMAK               Varol TOPAÇ            Zekeriya ERDİNÇ

 

ZİYARET SAATLERİ  : 10.00 - 18.00

 

 

 

ADNAN FRANKO SANAT GALERİSİ

 

                   AÇILIŞ     11 ARALIK 2009  / 18.00

Ali Arif ERSEN   “ Fotoğraf Sergisi”

 

ZİYARET SAATLERİ  : 10.00 - 18.00

 

 

 

EGE ÜNİVERSİTESİ

50. YIL KÖŞKÜ SANAT GALERİSİ

 

                   AÇILIŞ     11 ARALIK 2009  / 18.00

İFOD “İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği” Sergisi

Sanatçılar :

Alpaslan BERİK               Arzu YILMAZ            Aytün AYTAR      

A. Beyhan ÖZDEMİR       A. Ziya TUNÇ           A. Cihan AKYÜZ

Birol ÜZMEZ                   Bülent EROL             Cumhuriyet ALPASLAN        

C. Aykut ERDOĞDU        Erol ÖZDAYI             F. Ajlan DÜRÜS

Gönül OCAK                    Hülya ŞÜKÜR           H. İbrahim ERGUNDA

Kazım ÇAPACI                Lütfü DAĞTAŞ          Mansur ERSUS            

Metin YAĞCI                    Oktay ACAR              Özgür ÖLMEZ

Ramazan SİNANOĞLU    Serhat Ali KORKMAZ         Tayfun KOCAMAN

Tülün ŞAŞMAZ ÜZMEZ   Ülger ERDAL            Yunus KOÇ         

Yusuf BULUT                   Yusuf TUVİ                Z. Gazi TUNALI

 

ZİYARET SAATLERİ  : 10.00 - 18.00

 

 

 

 

İZMİR ÖZEL TÜRK KOLEJİ

GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA KÜLTÜR MERKEZİ

SANAT GALERİSİ

                  

                   AÇILIŞ     11 ARALIK 2009  / 16.00

“Çağdaş Türk Baskıresminden Bir Kesit”

Sanatçılar :

Ahmet Aydın KAPTAN     Ali İsmail TÜREMEN                   Basri ERDEM

Devrim ERBİL                  Ercan GÜLEN                    Gören BULUT

Hasan PEKMEZCİ           Hayati MİSMAN                 İsmail Hakkı DEMİRTAŞ

Mehmet FIRINCI              Ö. İlhami ERCİVAN

 

ZİYARET SAATLERİ  : 10.00 - 18.00

 

K2 GÜNCEL SANAT MERKEZİ

 

                   AÇILIŞ     11 ARALIK 2009  / 15.00

“Görüntünün Melankolisi”

Resim, Fotoğraf, Video, Enstalasyon, Performans Sergisi

                   Sanatçılar :

Demet ÇAKIROĞLU         Erkan ALADAĞ                           Esra KOCAMIŞ

Fırat ÇALKUŞ                  Gülümser ŞENTÜRK          Gülser IŞLAKOĞLU

Hüseyin UZ                       Kerem ATAR                       Sinem IRMAK

 

 

 

ZİYARET SAATLERİ  : 10.00 - 18.00

 

 

 

17.ARALIK.2009                   T.C. KÜLTÜR BAKANLIĞI İZMİR DEVLET KLASİK     

                                               TÜRK MÜZİĞİ KOROSU MÜDÜRLÜĞÜ

                                      “2009 – 2010 Sanat Sezonu Periyodik Konseri”

                                      ŞEF                     : Hayati ÇİFTÇİ

                                     SOLİST               : Ümit YAZICI

                                      YER / SAAT        : A.Adnan Saygun Salonu / 20.30

 

18-19.ARALIK.2009              İZRO İZMİR TURİST REHBERLERİ ODASI

                                      “Hizmetiçi Eğitim Semineri”

                                      YER / SAAT        : Tiyatro Salonu / 10.00-18.00 arası

 

19.ARALIK.2009         GÜZEL SANATLAR OYUNCULARI

                                      “Peter Pan Çocuk  Müzikali” 250 kişilik dev kadro ile

                                      LİBRETTO ve REJİ : Murat KARAMANOĞLU 

                                      YER / SAAT        : Yunus Emre Salonu / 13.00 ve 15.00 seansları

 

20.ARALIK.2009         NETWORK TWENTY ONE

                                      “Aylık Toplantı”

                                      YER / SAAT        : A. Adnan Saygun Salonu /  13.00

 

20.ARALIK.2009                   MAVİ YASEMEN ORGANİZASYON

                                      “Bir Yıldız Seç Kendine” adlı çocuk oyunu

                                      YER / SAAT        : Tiyatro Salonu / 13.00 seansı  

 

20.ARALIK.2009         FESTİVAL ORGANİZASYON

                                      “Matrax”  Tek Kişilik Oyun

                                      YER / SAAT        : A. Adnan Saygun Salonu /  16.30

 

21.ARALIK.2009         ASUMAN DABAK TİYATROSU

                                      “Vanilyalı İlişkiler”

                                      YER / SAAT        : A.Adnan Saygun Salonu / 20.30

 

21 – 31.ARALIK.2009 ADNAN VARINCA

                                      “Resim Sergisi”

                                      YER                    : Sanat Galerisi   

                               

22.ARALIK.2009                   T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

İZMİR DEVLET TÜRK DÜNYASI DANS VE MÜZİK TOPLULUĞU

                                      “2009 – 2010 Sanat Sezonu Periyodik Konseri”

                                      ŞEF                     : Celal VURAL 

                                     SOLİST             : Nazlı ÖKSÜZ   

                                      YER / SAAT        : Yunus Emre Salonu / 20.00

 

 

 

22 – 31.ARALIK.2009  HATİCE KARSLIOĞLU

                                      “Karma Seramik Sergisi”

                                      YER                    : Ege Sanat Salonu

 

23.ARALIK.2009         GÜZEL SANATLAR OYUNCULARI

                                      “Peter Pan Çocuk  Müzikali” 250 kişilik dev kadro ile

                                      LİBRETTO ve REJİ : Murat KARAMANOĞLU 

                                      YER / SAAT        : Yunus Emre Salonu / 10.00 ve 14.00 seansları

 

 

24.ARALIK.2009                   TÜRK OFTALMOLOJİ DERNEĞİ İZMİR ŞUBESİ

                                      “Aylık Bilimsel Toplantı”

                                      YER / SAAT        : Tiyatro Salonu / 19.30  

        

24.ARALIK.2009          T.C. KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

EGE ORDUSU BÖLGE BANDO KOMUTANLIĞI

                                      “Geleneksel Bando Konseri”

                                      YER / SAAT        : Yunus Emre Salonu  / 20.00  

 

25.ARALIK.2009          MUHİTTİN YILDIZ & SUNSHİNE BAND

                                      “50’lerden Günümüze Sunshine Band Konseri”

                                      Caz & Latin & Pop & Oldies

                                      YER / SAAT        : Yunus Emre Salonu / 20.30

 

26.ARALIK.2009                   HAMLE TİYATROSU

                                      “Letafet” Adlı Oyun ve “Afacan Çocuk” adlı Çocuk Oyunu

                                      YER / SAAT        : Yunus Emre Salonu /  Ç.O. 13.30 / B.O. 20.30

        

27.ARALIK.2009         GÜZEL SANATLAR OYUNCULARI

                                      “Peter Pan Çocuk  Müzikali” 250 kişilik dev kadro ile

                                      LİBRETTO ve REJİ : Murat KARAMANOĞLU 

                                      YER / SAAT        : Yunus Emre Salonu / 13.00 ve 15.00 seansları